28 Януари, 2026

Румен Радев от Ню Йорк: Премиерът е подведен от съветниците си за избора на изтребител

Румен Радев от Ню Йорк: Премиерът е подведен от съветниците си за избора на изтребител

Президентът отрече да е давал становище за този тип самолет

Президентът Румен Радев смята, че премиерът е подведен от своите съветници по въпроса за избора на боен изтребител за армията. В Ню Йорк, където е на посещение за сесията на Общото събрание на ООН, Радев определи избора на "Грипен" като напълно прозрачна процедура. Той отрече да е давал становище за този тип самолет.

"Ресурсите са в премиера. Но и отговорността е в него. Да не дели страната и секторите на порции. Национална сигурност не се гради с ежедневни смени на позициите. Мога да помоля министър-председателя наистина да си организира добре всички съветници. Нека тези хора четат и нека не го заблуждават с глупави становища", заяви Радев пред репортер на БНТ.

На въпрос давал ли е мнението си за "Грипен" пред бившия премиер Орешарски, Радев отговори: "Премиерът Орешарски не е искал моето мнение за Грипен, а за съвсем друг самолет, за една делегация, която беше на посещение в България. И аз съм го дал. Това е по най-добрия начин досега организирана процедура, по всички международни правила и стандарт за равнопоставеност, прозрачност и обективност."

Сподели:

Коментари (0)

Кабинетът гласува "за" преговори за нови гранични пунктове с Турция и Сърбия

Кабинетът гласува "за" преговори за нови гранични пунктове с Турция и Сърбия

Ще се работи по съвместен граничен контролно-пропускателен пункт "Калотина 2" със Сърбия и „Капитан Андреево-Капъкуле-Север“ с Турция.

Ивайло Мирчев: Още първите заявки на Радев изискват отговор...

Ивайло Мирчев: Още първите заявки на Радев изискват отговор...

Ние сме Европа и в това е силата ни...Не трябва да позволим България ще се окаже плячка за разпределяне на салфетката от “великите” сили

Въвеждат строги правила за атракционите и глоби до 100 000 лв.за нарушителите

Въвеждат строги правила за атракционите и глоби до 100 000 лв.за нарушителите

От сега нататък всички, които предоставят подобни услуги, ще трябва да бъдат включени в публичен регистър, да осигуряват застраховка "злополука" за клиентите и да преминават редовни проверки от акредитирани органи