24 Март, 2026

Румен Радев: В обозримо бъдеще ще реша дали да подпиша указа за главен прокурор

Румен Радев: В обозримо бъдеще ще реша дали да подпиша указа за главен прокурор

Румен Радев

Борисов има огромно влияние чрез парламентарната вота и своя министър да номинира свой кандидат за високия пост

Пореден опит на Борисов да прехвърли отговорността върху някой друг. Така държавният глава Румен Радев коментира думите на Борисов, че след като бе избран Иван Гешев за главен прокурор от ВСС, сега на ход е президентът да подпише указа или не за неговото назначаване.

Не президентът избира  главния прокурор, а от членовете на ВСС, където Борисов има огромно влияние чрез парламентарната вота. Премиерът не се стеснява да сменя председателя на НС, а сега избяга от отговорност и по отношение на своя министър на правосъдието, който също избяга от задължението да има своя номинация за главен прокурор, аргументира позицията си Радев и добави: Нека не се вменява на президента ангажименти за номинации и избор. 

Румен Радев подчерта, че в  обозрим срок ще взема решение дали да подпиша или не указа за главния прокурор, съобразно неговите правомощия. 
Не мога да говоря за времеви рамки, нека осигурим спокойствие за провеждането на местните избори, обърна се към медиите държавният глава.

Сподели:

Коментари (0)

Удължиха ски сезона в Банско, цените на лифта падат до Великден

Удължиха ски сезона в Банско, цените на лифта падат до Великден

Дневната карта за възрастни ще бъде намалена от 59 на 45 евро, за студенти и пенсионери – на 40 евро, а за деца – на 20 евро

Проф. Олег Асенов: Видими са първите резултати от камерите за средна скорост

Проф. Олег Асенов: Видими са първите резултати от камерите за средна скорост

Броят на превишилите скоростта водачи е намалял от всеки трети на всеки десети, а жертвите и тежко ранените също намаляват. До момента са издадени над 40 000 фиша, посочи директорът на „Националното толуправление“

Тома Биков: Да изтеглим държавата отвсякъде, където бизнесът може да се справя сам

Тома Биков: Да изтеглим държавата отвсякъде, където бизнесът може да се справя сам

Слушали сме много морализаторски тези, каза народният представител от ГЕРБ. „Когато нямаш какво да кажеш, обикновено казваш ще се боря с олигархията.“ Борбата с корупцията не е въпрос само на някаква наказателна политика.