8 Февруари, 2026

Румен Спецов пред служителите на "Лукойл": Работните места ще бъдат запазени, производството няма да бъде нарушено

Румен Спецов пред служителите на "Лукойл": Работните места ще бъдат запазени, производството няма да бъде нарушено

Румен Спецов, снимка: БГНЕС

Спецов изтъкна ангажиментите, поети от България за стриктно спазване на всички санкционни и законови изисквания, пълна прозрачност в операциите и осигуряване на надеждни доставки.

Особеният управител на дружествата на „Лукойл“ в България Румен Спецов проведе работна среща с колектива на бургаската рафинерия, съобщи Нова ТВ.
В разговора участваха министърът на енергетиката Жечо Станков, кметът на Бургас Димитър Николов и представителят на държавата в Надзорния съвет Цветан Цирков.

Срещата бе посветена на предстоящите управленски задачи и гарантирането на стабилна, прозрачна и предсказуема работа на стратегическия обект.

Спецов изтъкна ангажиментите, поети от България за стриктно спазване на всички санкционни и законови изисквания, пълна прозрачност в операциите и осигуряване на надеждни доставки на петрол и петролни продукти.

Той увери служителите, че работните места ще бъдат запазени, а производственият процес няма да бъде нарушен.

От своя страна министър Жечо Станков акцентира върху ключовото значение на рафинерията за българската икономика и подчерта, че държавата е предприела всички необходими стъпки за получаване на дерогация и гарантиране на непрекъснатата работа на стратегическите активи.

Кметът Димитър Николов допълни, че предприятието е жизненоважно за развитието на региона и запазването на заетостта, като изрази подкрепа за решенията, взети в интерес на стабилността.

Ръководителят на рафинерията Евгени Маняхин, който беше освободен от поста си, изрази увереност, че професионалният и сплотен екип ще се справи с всички предизвикателства, както многократно е доказвал. 

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Калушев и двамата младежи са открити мъртви край Враца

Ивайло Калушев и двамата младежи са открити мъртви край Враца

От МВР все още не са потвърдили зловещата новина за издирваните

Николай Денков: Без съдействието на службите базата в Петрохан не може да съществува

Николай Денков: Без съдействието на службите базата в Петрохан не може да съществува

За да няма спекулации, институциите - включително гл. прокурор, министър на вътрешните работи и ДАНС, трябва да изяснят кой или кои са убийците

Дъжд и облаци днес, сняг и студ през новата седмица

Дъжд и облаци днес, сняг и студ през новата седмица

През първите дни от новата седмица вятърът ще се ориентира от североизток и с него ще прониква студен въздух