6 Април, 2026

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

снимка: архив Faktor.bg

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета, която отвори нов период на институционална несигурност и пренареждане на позициите в Народното събрание. В опит да се гарантира функционирането на държавата, беше намерено решение чрез внесения удължителен бюджет, като на този фон процесът по приемането на еврото остава стратегическа цел. Тази ситуация изисква политически консенсус и ясен отговор на обществените очаквания, от една страна.  И от друга,  в публичното пространство се очертават разговори за евентуален политически проект на президента.

Свои коментари направиха по така създадената ситуация у нас политологът Румяна Коларова и медийният експерт и анализатор Георги Лозанов в ефира на Нова ТВ. 

"Ако нещата вървят нормално, протестът естествено ще угасне. Би пламнал отново, ако се появят нови неприемливи нарушения на представителната демокрация. Всеки дебат за машинно гласуване ни връща с много крачки назад. Аз не го приемам - няма как да се констатират злоупотреби и нарушения. Създаването на преброителни центрове, където партии и граждани да упражняват контрол. В момента контрол липсва", смята политологът Румяна Коларова.

Според нея МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП ще кажат, че ще работят за идеите на президента, а възможно е към тях да се присъедини и "Има такъв народ".  

Медийният експерт Георги Лозанов на свой ред посочи, че има усещането за немалък брой манипулации върху вота.

"Има също купен вот, това е обществена тайна. Едни чували се носят нанякъде, я с банкноти, я с бюлетини. Колкото по-малко технологични мошеничества стават, толкова по-добре. Усещането за риск от измами би могло да възбуди отново протеста. Той започна заради усещане за голяма шашма с бюджета, а големи пари ще бъде откраднати", отбеляза той. 

Сподели:

Коментари (0)

Министър Запрянов: Военни ангажименти към Украйна не сме поемали

Министър Запрянов: Военни ангажименти към Украйна не сме поемали

Министърът каза още, че идеята за самостоятелна отбрана на България извън колективната е непосилно бреме за нашата икономика и финансово за нашата държава

Проф. Лизбет Любенова: Следващата битка ще е за Балтийско море

Проф. Лизбет Любенова: Следващата битка ще е за Балтийско море

Още цар Александър I e заявил на Великобритания, че иска Балканите само за Русия, изтъква историкът

Николай Нанков поздрави за Цветница жителите на Ловеч

Николай Нанков поздрави за Цветница жителите на Ловеч

Градът беше излязъл в този слънчев ден, а хубавото настроение изпълваше централната му част