17 Февруари, 2025

Румяна Коларова: ИТН вече се прегрупира с левия популизъм

Румяна Коларова: ИТН вече се прегрупира с левия популизъм

Румяна Коларова

Това не е партия, защото там решенията се вземат еднолично, смята още политологът

"Решението ИТН да не предлага кабинет за гласуване е единственият възможен ход. За две седмици партията се превърна от такава, с която всички желаеха да направят коалиция, в партия, с която никой не иска да направи коалиция". Това каза пред БНР политологът проф. Румяна Коларова. 

И допълни, че "ИТН не е партия, защото няма ръководен орган, решенията се вземат еднолично". Това е "никаква демокрация". 

Проф. Коларова посочи защо точно сега от ИТН са заявили подкрепа за кандидатура за втори мандат на президента Румен Радев. 

"Правят го, за да се подредят в група. В момента са посочени с пръст като най-неприемливите, затова трябва да се прегрупират. В момента вече се групираха в левия популизъм... Може да сме свидетели на една трансформация на лявото, при която, ако БСП не бъде напълно изместена, то поне ще се формира едно ново ляво около протестния вот, олицетворяван от Слави Трифонов и неговата поп култура и съответно БСП". 

Сподели:
Летище София вече носи името "Васил Левски"

Летище София вече носи името "Васил Левски"

Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"