Румяна Коларова: Проф. Герджиков е безспорният победител, владее фактите, не отрича истините, казани от опонентите
"За мен проф. Анастас Герджиков излиза от дебата с Румен Радев като безспорен победител. Като човек, който владее фактите, за разлика от Румен Радев, който се страхува да борави с тях. Този коментар прави за "24 часа" политологът Румяна Коларова след снощния дебат между кандидат-президентите за Дондуков 2, които ще се борят на балотажа на 21 ноември.
За разлика от Радев, Герджиков не е многословен, не заобикаля темите, не подменя въпросите и не се оправдава. Негов голям плюс е, че когато заема критична позиция, не е заядлив. Когато изразява несъгласие, не отрича истините, казани от опонента му.
Не виждам теми, по които проф. Герджиков да не беше по-силната страна в дебата. Впечатляващо е, че Румен Радев дори получи бонус отгоре по всяка една тема - имаше повече време, но каза по-малко.
Радев направи няколко груби грешки, например отново каза, че Крим е руски. За разлика от Радев, на когото очевидно му дават съвети хора, които са некомпетентни и силно пристрастни, Герджиков притежава умението да сравнява източниците, да ги проверява и да извлича обективна информация - основно изискване за всеки учен. Докато Радев на няколко пъти самонадеяно оповести неща, които не са верни.
Разликата в общата култура на двамата беше очевидна и със сигурност можем да кажем, че като знания по темите, засегнати в дебата Герджиков на няколко пъти показа безспорно превъзходство.
Още от България
ПП опровергаха фейк: Денков няма да е кандидат за президент
По повод на слуховете, че председателят на ПГ на партията ще бъде издигнат за държавен глава, пиарът Найо Тицин написа: Страх тресе кочината...
Божанов към Иво Христов: Троловете не са при нас, погледнете собствените си профили
Съпредседателят на „Да, България“ отговори на обвиненията на вицепремиера в тролски мрежи и насочи вниманието към свалени профили, подкрепящи други политически сили, сред които и Прогресивна България
Цветан Цветанов: Ако ГЕРБ не излъчи свой кандидат за президент, това значи, че вече е вдигнала белия флаг
Държавата не разполага с антидронови системи, а някой може да заглушава сигнала дори на самолети, което е реална заплаха за националната сигурност