"Сега доброто и злото си правят кабинет"
Фактът, че ПП-ДБ оповестяват състава на кабинет в рамките на срока, даден им от ГЕРБ, означава, че правят стъпка към постигане на съгласие. Това заяви Социологът Румяна Коларова в пред NOVA NEWS.
"За това говори и фактът, че те ще отстъпят и няма да искат ръководни постове в парламентарните комисии. Това е представата на ПП за кабинет. Ясно е, че Асен Василев ще играе ключова роля, а акад. Николай Денков ще бъде „златния пръст” на Кирил Петков. До този момент не съм видяла ход на акад. Денков, който да показва, че той има автономна роля.” - коментира тя.
Според нея много важно е кои ще са заместник-министрите.
Според Стойчо Стойчев има договорка за съставяне на кабинет, направена по-рано и сега тя се облича във форма, смилаема за избирателите, най-вече на ПП. "Сигурно няма да има подялба на местата в правителството, сигурно ще си стиснат местата за нещо различно. Сигурно ще има други имена, по-близки до ГЕРБ." - обясни политологът.
По думите му "сега доброто и злото си правят кабинет".
Още от България
Йовчев за заплахата от Иран: Може да е хибридна атака, но нека помолим Гърция да придвижи „Пейтриът“ към нас
Ние трябва да помолим отново гръцката страна, по линия на партньорството, да придвижат една от системите „Пейтриът“ близо до нашата граница, посочи бившият вътрешен министър
Шаламанов: Прелитането на руски самолет над България е прецедент - създава риск и води до противопоставяне
Бившият военен министър зададе и провокативния въпрос: Защо Сърбия поиска помощ от Русия за пожарите, а не от ЕС
Горещо, температурите достигат 38°, малко облаци засенчват само планините на юг
Максималните температури - между 33° и 38°, за София – около 34°. По Черноморието ще е предимно слънчево, максималните температури - между 26° и 30°.