30 Април, 2026

Румяна Коларова: Правителство на ГЕРБ и ПП-ДБ е единственият вариант за кабинет

Румяна Коларова: Правителство на ГЕРБ и ПП-ДБ е единственият вариант за кабинет

Румяна Коларова

Премиерът трябва да е човек с политически опит

"Няма друг вариант за правителство, освен ГЕРБ и ПП-ДБ да се разберат. Това е и стабилният вариант. Техните програми се припокриват в голяма степен. Борисов не би се коалирал нито с една от двете фракции на ДПС." Това заяви пред NOVA NEWS политологът проф. Румяна Коларова.

„Фигурата на премиера трябва да бъде еднакво приемлива. Това обаче не е същото като еднакво отдалечена. Ако премиерът не е човек с политически опит, а например икономист, няма как да знаем дали ще бъде добър вариант, защото той никога не е управлявал. Така или иначе решението за този пост трябва да бъде съгласувано с ГЕРБ, ако е първа политическа сила. Човек, живял в чужбина, който никога не е бил в политиката, го прави много съмнителна и слаба кандидатура. Това значи да качиш някого да управлява самолет без да е карал кола.” - посочи тя. 

„Хората гласуват, за да има управление, а нежеланието за формиране на кабинет доведе до отрицателен ефект. Безумие е прескачането на парламент, за да се мисли директно за следващи избори. Това е пагубно за хората, а гражданите престават да виждат смисъл в гласуването. Единственият смисъл да се упражнява вот е съставянето на правителство, но с всеки път положението става все по-лошо. Неразбирателството между партиите е за хора, а не за програми. Ако алтернативата е "да сменим нашите хора с вашите”, как ще направят коалиция?” - коментира проф. Коларова

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Това изявление той направи по време на среща с астронавтите от мисията „Артемида-2“ в Белия дом

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Ръководителят на Пентагона отхвърли въпросите за цената на войната с думите: „Въпросът, който бих задал на тази комисия, е каква е стойността на това да се гарантира, че Иран никога няма да се сдобие с ядрено оръжие?“

Зеленски: Украйна е в най-добрата позиция на фронта през последните 9–10 месеца, налагаме „далекобойни санкции“

Зеленски: Украйна е в най-добрата позиция на фронта през последните 9–10 месеца, налагаме „далекобойни санкции“

Президентът отбеляза, че още сега Украйна нанася удари по Русия на разстояние от 1500 км. Той подчерта, че в бъдеще този показател ще нараства.