На фона на рекорден дефицит на федералния бюджет и задълбочаваща се финансова криза в регионите, редица структури на Руската федерация рязко намалиха еднократните плащания за подписващите военни договори
Изправена пред дефицит от 61 милиарда долара, Москва намалява бонусите за военния набор в редица региони до три пъти
Има райони, обаче, където увеличават плащанията - „кастова система“, която оценява стойността на живота по региони
Русия, която води продължителна война срещу Украйна, сега намалява разходите дори за основния си мобилизационен ресурс - „пушечно месо“, съобщава Киев Пост.
На фона на рекорден дефицит на федералния бюджет и задълбочаваща се финансова криза в регионите, редица структури на Руската федерация рязко намалиха еднократните плащания за подписващите военни договори.
Според Управлението на военното разузнаване на Украйна, намаления на бонусите са регистрирани в няколко региона:
В Башкирия – от 1,6 милиона рубли (около 18 000 долара) на 1 милион (11 000 долара), в Ямало-Ненецкия автономен окръг – от 3,1 милиона (35 000 долара) на 1,9 милиона (21 000 долара), в Белгородска област – от 3 милиона (34 000 долара) на 800 000 (9 000 долара) и в Нижегородска област – от 3 милиона (34 000 долара) на 1,5 милиона рубли (17 000 долара).
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
САЩ и Великобритания проведоха мащабни военни учения край границата с Беларус
Участниците в ученията са изпробвали над 50 иновации, сред които прехващачи на дронове, сензори и безпилотни наземни транспортни средства, като са предоставили незабавна обратна връзка на производителите
Абас Аргачи: Преговорите и размяната на съобщения със САЩ продължават
"Всичко, което се говори в момента, са само предположения и не трябва да му се придава особено значение, докато не бъде получена официална информация и окончателно потвърждение”, добави той
Иран удари база на САЩ
„Централното командване на САЩ (CENTCOM) е нанесло удари за самоотбрана по ирански радарни станции и командни центрове