Подложени на атака бяха Киев, Одеса, Запорожие, Харков, Кременчук, Кривой Рог и Одеса. Има разрушения, ранени и загинали
Русия нанесе пореден масиран удар по Украйна, използвайки ударни дронове и ракети. Подложени на атака бяха Киев, Одеса, Запорожие, Харков, Кременчук, Кривой Рог и Одеса. Има разрушения, ранени и загинали, предаде УНИАН.
Обновено. 07:51. Ръководителят на областната военна администрация Сергей Лисак заяви, че окупаторите са използвали дронове и ракети за удара по областта. В Кривой Рог един от тримата пострадали мъже е в тежко състояние.
„Терорът в Никополския район продължи от вечерта. Силни удари имаше в районния център, в Покровската, Марганецката и Мировската община. В резултат на обстрела загина 54-годишен мъж. Друг местен жител на 64 години е пострадал“, заяви той.
Обновено. 07:49. Вече е известно за 15 пострадали, съобщи началникът на Киевската градска военна администрация Тимур Ткаченко.
Обновено. 07:40. От Киевската градска администрация съобщиха, че в Святошинския район е възникнал мащабен пожар в резултат на вражеска атака. „Заради това в Борщаговка и в съседните квартали (както на града, така и на областта) се наблюдава силно задимяване“, се казва в Telegram канала на администрацията. Оттам призовават жителите да затворят прозорците и да не излизат навън без крайна необходимост.
Обновено. 07:37. Депутат Железняк в Telegram пише, че един от горните етажи е етажът на министър-председателя на Украйна. Там се намират и залите, където се провежда публичната част на заседанията на Кабинета на министрите.
„Въпреки че над него има още един технически етаж, затова се надявам сградата да не е пострадала тежко“, отбеляза той.
Обновено. 07:27. „Суспільне“ в Telegram съобщава, че в резултат на падане на отломки гори сградата на Кабинета на министрите. Информацията е потвърдена и от Reuters.
Още от Свят
Висшият антикорупционен съд на Украйна определи гаранция 130 000 долара за бившата посланичка на страната в САЩ
Олга Стефанишина отхвърли обвиненията и заяви, че действията на правоохранителните органи не означават доказана вина.
Сибига: Борим се за всяка ракета за Patriot, консултациите за лицензите продължават
Той допълни, че тази седмица в Киев се провежда съвещание на украинските посланици и всеки от тях ежедневно работи за осигуряването на ракети, особено противобалистични прехващачи
Индия разтрогна огромна сделка за Су-57Е с Русия
Отказът оставя Алжир като единствения публично известен клиент за руските бойни самолети пето поколени, макар Русия да твърди, че е постигнала споразумения и с други, неразкрити купувачи