Руските сили за сигурност все по-често насилствено мобилизират работници мигранти от Централна Азия и формират от тях отделни части, които използват за най-опасните райони на фронта
Съобщението дойде на Фейсбук от Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Украйна, предаде Укринформ.
Представители на руската армия подвеждат чужденци, по-специално граждани на Узбекистан и Таджикистан, с обещания за бързи доходи по краткосрочни договори.
„В действителност шансовете не само да се печелят пари, но и да се оцелее са минимални. Повечето от тези „доброволци“ загиват“, заявяват от разузнавателната служба.
Наскоро бяха убити следните наемници: узбекските граждани Умаров Сирожидин Сабирджанович, редник от 164-та отделна мотострелкова бригада (11740), номер AB-986480, роден в Ташкент на 19 март 1984 г., и Холбувозода Мухамад Файзуло, редник от 1-ви мотострелков полк (31135), номер AB-052894, роден на 28 януари 1984 г., подписал договор на 25 февруари 2025 г.
Мобилизираните мигранти са сформирани в отделни части, които се използват главно в най-опасните райони на фронта.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)