5 Август, 2026

Русия обстреля жилищни сгради в Украйна, двама са загинали и 10 ранени, от които 4 деца

Снимка: архив

Украински официални лица в областите Суми и Харков съобщиха, че двама души са починали, а други са ранени, след като Русия е хвърлила над три дузини плаващи бомби върху градове в граничните райони

При руските бомбардировки в Източна Украйна през изминалата нощ загинаха двама души, съобщиха местните власти.

Също така Москва предприе поредния мащабен обстрел с дронове, който рани 10 души и предизвика пожари на стотици километри от фронта, предаде АФП.

Украински официални лица в североизточните области Суми и Харков заявиха, че двама души са починали, а други са ранени, след като Русия е хвърлила над три дузини плаващи бомби върху градове в граничните райони.

Според официални лица, при удар от руски дрон срещу град Кропивницки, намиращ се на стотици километри от фронтовата линия, са били ранени 10 души, включително четири деца, и над хоризонта са се издигнали шлейфове от огън и дим.

„Кропивницки беше подложен на най-масираната вражеска атака. Унищожени са мирни жилищни сгради“, съобщи областният управител Андрий Райкович. 

Украинският железопътен оператор „Укрзализница“ съобщи, че услугите му са били нарушени в областта в резултат на обстрела.

„Ето как изглежда прекратяването на огъня от страна на Путин. Русия атакува цивилни граждани с голямо удоволствие“, възмути се в социалните мрежи президентският съветник Андрий Ермак.

Украинските военновъздушни сили заявиха, че руският обстрел, включително на Кропивницки, се е осъществил с 171 дрона и че противовъздушната отбрана е свалила 75 дрона.

Други 63 дрона били свалени от електронни системи за заглушаване или са се изгубили.

Сподели:
Хулио Веласкес: Голям мач на Левски! Заслужена победа, но можеше и по-добре

Хулио Веласкес: Голям мач на Левски! Заслужена победа, но можеше и по-добре

Героят за Левски срещу Кайрат в първия мач между отборите – Сержиньо, призна след попадението си, че това е сред най-щастливите моменти от кариерата му

Агент на ФБР открадна близо 1 милион долара в криптовалута

Агент на ФБР открадна близо 1 милион долара в криптовалута

Месец преди ареста си Ярох е задал следния въпрос на ChatGPT: „Ако разполагах с голяма сума пари (около един милион долара) и исках да напусна Съединените щати, за да стана постоянно пребиваващ или гражданин на държава от Европейския съюз, къде бихте ме посъветвали да отида?“

The Guardian: Европа трябва да изгради собствен план за отбрана срещу Русия – без САЩ

The Guardian: Европа трябва да изгради собствен план за отбрана срещу Русия – без САЩ

Натали Точи разглежда няколко възможни сценария за бъдещето на НАТО. Най-неблагоприятният според нея е руско нападение през следващите месеци или години

Коментари (0)