Героят от Великобритания е бивш британски войник, само на 22-години, сега е осъден от руските власти на 19 години зад решетките
Руски следователи съобщиха, че е заловен британец, който се биел на страната на Украйна по време на превземането на руската Курска област.
Героят от Великобритания е осъден от руските власти на 19 години зад решетките, предаде АФП.
От Следствения комитет на Русия заявиха, че арестуваният британец Джеймс Скот Рис Андерсън е бил признат за виновен за „терористичен акт“.
Освен това, за руските власти той е виновен и за това, че е действал като наемник.
Джеймс Андерсън е бил заловен по време на сражения на украинската армия в Курската област през ноември 2024 г.
По-рано бе съобщено, че заловеният Андерсън е само на 22-години, той е бивш британски войник и е доброволец в помощ на Украйна. Британският външен министър Дейвид Лами тогава заяви, че ще бъде направено всичко възможно, за да се помогне на британския гражданин, съобщиха ДПА и Пи Ей Мидия, цитирани от БТА.
британските власти обещават пълна подкрепа
Още от Улицата
Криминално проявен потрошил офиса на ДПС в Благоевград
52-годишният извършител сам е подал сигнал, вече е открит и задържан за 24 часа, изясняват се обстоятелствата около хулиганската проява
Свилен Трифонов: Държавата трябва да предприеме действия за устойчиво решение на водната криза в Добрич
Депутатът проведе кръгла маса с поети конкретни ангажименти от МРРБ, и КЕВР “ВиК Холдинг” и “ВиК - Добрич”, народни представители и кметове от областта
Майки от цялата страна излязоха на протест
Родителите поставят и въпроса за актуализиране на компенсациите за деца, които остават извън системата на яслите и детските градини заради липса на места.