Русия планира да разшири използването на окупираната украинска територия за удари с дронове срещу Украйна, по-специално, се готви да използва територията на летището в Донецк за тази цел
За това съобщават анализатори от Института за изследване на войната, цитирани от Униан.
Отбелязва се, че сателитни снимки на летището, направени през юли 2025 г., показват, че руските власти са разчистили частично укрепленията на пистата и са започнали строителни работи по паркингите, в подготовка за монтаж на резервоари за гориво.
Освен това, OSINT групата CyberBoroshno съобщи, че сателитни изображения показват, че руските окупационни власти изграждат закрити складови помещения близо до разрушения летищен терминал и подготвят станции за ръчно управление на дронове, зони за разтоварване на бойни глави, постове за въздушно наблюдение и писта.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)