30 Август, 2026

Украйна: Твърдението на Русия, че е взела Куткивка е новата руска фейк новина

Почистването на Купянск, снимка: скрийншот

Подразделения на 151-ва отделна механизирана бригада унищожават противникови групировки при подстъпите към Куткивка или докато се укриват в разрушени сгради, заявиха украинските военни

Руските твърдения за предполагаемо превземане на Куткивка (Харковска област) се оказаха поредна фалшификация. Украинските сили за отбрана държат населеното място, според 16-ти армейски корпус на въоръжените сили на Украйна.

Населеното място Куткивка, което попада в зоната на отговорност на подразделенията на 16-ти армейски корпус, остава под пълния контрол на украинските сили за отбрана, съобщи РБК-Украйна.

Информацията за загубата на позиции не е потвърдена - Силите за отбрана поддържат отбраната си без промени.

„Противникът се опитва да действа в малки диверсионно-разузнавателни групи, опитвайки се да проникне в населеното място. Подобни опити обаче се откриват предварително и веднага се неутрализират“, заявиха военните.

Според тях, подразделения от 151-ва отделна механизирана бригада унищожават противникови групировки на подстъпите към Куткивка или докато те се укриват в разрушени сгради.

Въоръжените сили на Украйна отбелязаха, че твърденията за „превземането“ на населеното място са пореден елемент от информационно-психологическите операции на Русия и нямат нищо общо с реалната ситуация на фронтовата линия.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
 NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си

NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си

Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"

Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?

Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?

Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо

37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради

37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради

"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски

Коментари (0)