8 Юли, 2026

Руски балистични ракети удариха Киев часове след разговорите между Зеленски и Тръмп

Снимка: Офис на президента на Украйна

Властите в североизточния украински град Суми казаха, че един човек е бил убит при атака с дрон. В по-голямата част от Украйна е обявена въздушна тревога.

Русия нанесе ракетен удар по Киев няколко часа след като президентът Володимир Зеленски проведе разговори с президента на САЩ Доналд Тръмп и европейски лидери, съобщиха местните власти, призовавайки хората да се укрият в бомбоубежища, предаде Ройтерс

„Кореспондент на Ройтерс чу взрив в Киев, а властите в североизточния украински град Суми съобщиха, че един човек е бил убит при атака с дрон, докато в по-голямата част от Украйна е обявена тревога за въздушна атака.“

Началникът на Военната администрация на град Киев, Тимур Ткаченко, заяви, че противникът е атакувал столицата с балистични ракети и призова хората да останат на безопасни места, докато тревогата за въздушна атака не приключи.

В същото време във Франция Зеленски обяви, че е разговарял с Тръмп и френския лидер Еманюел Макрон след среща с други държавни глави, участващи в срещата на върха на Г-7. Той определи разговора като „координационен“ и насочен към прекратяване на войната на Русия срещу Украйна, която вече продължава повече от четири години.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Украйна: Свалихме руски "терористичен самолет"

Украйна: Свалихме руски "терористичен самолет"

Според предварителна, но все още непотвърдена информация, сваленият самолет е руски изтребител-бомбардировач Су-34

WSJ: Тръмп обяви край на примирието с Иран

WSJ: Тръмп обяви край на примирието с Иран

„Мисля, че всичко е свършило, не искам да се занимавам повече с тях“, каза президентът на САЩ пред репортери на среща на върха на НАТО в Анкара в сряда. „Сега ще оставя нашите прекрасни преговарящи да продължат да говорят, ако искат."

Ердоган пред НАТО: Ограниченията в отбранителната промишленост трябва да паднат

Ердоган пред НАТО: Ограниченията в отбранителната промишленост трябва да паднат

Турският президент заяви, че страната му вече е сред десетте водещи държави в света по производство и износ на отбранителна продукция

Коментари (0)