Около полунощ е било издадено предупреждение за въздушна тревога поради голям брой дронове, приближаващи се към Одеска област от Черно море
В нощта на 9 февруари окупационната армия предприе масиран удар с дронове срещу Одеса, удряйки многоетажен жилищен комплекс, а един човек беше убит.
Кореспондент на УНИАН съобщава, че около полунощ е било издадено предупреждение за въздушна тревога поради голям брой дронове, приближаващи се към Одеска област от Черно море. Скоро след това в областния център избухнаха мощни експлозии и стрелба.
Мониторингови канали съобщиха, че в различни части на града са забелязани дронове „Шахед“, а дронове се чували да летят над жилищни сгради.
Впоследствие началникът на градската администрация на Одеса Сергий Лисак заяви, че жилищни сгради и комуникации са повредени от поредната противникова атака.
Установен е един смъртен случай. Според актуализирана информация, 35-годишен мъж е загинал, а двама души са ранени, включително 19-годишна жена.
Още от Свят
Дронове от Иран атакуваха офиса на премиера и шефа на разузнаването в Иракски Кюрдистан
За щастие при атаката няма загинали или ранени, нанесени са само материални щети“, уточниха от антитерористичната служба
Федоров предупреждава: ВСУ може да удари Русия с местни балистични ракети до шест месеца
Бившият министър на отбраната Михайло Федоров заяви, че програмата на Киев се е ускорила, а нова ракета може да достигне цели на около 850 км
Русия разпродава златото си - спасява ли я това от бюджетния дифицит?
От 2021 година насам военните разходи са се увеличили повече от четири пъти