19 Февруари, 2026

Русия загуби два самолета за денонощие, 435 от началото на войната

Русия загуби два самолета  за денонощие,  435 от началото на войната

Снимка: Уикипедия

Днес Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна съобщи, че общите бойни загуби на противника за периода от 24.02.22 до 29.01.26 възлизат ориентировъчно на около 1 237 400 души (+830 за последното денонощие)

За последното денонощие Руската федерация е загубила два самолета Су-34. Това заяви в ефира на телемаратона изпълнителният директор на Украинския център за сигурност и сътрудничество Дмитрий Жмайло.
Той отбеляза, че единият от самолетите е бил свален от Силите за отбрана над Черно море, а вторият е паднал на територията на Русия.
„За последното денонощие беше свален руски самолет Су-34 над Черно море. Още един падна в Русия, очевидно поради наличието на определени технически неизправности“, каза Жмайло.

Днес Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна съобщи, че общите бойни загуби на противника за периода от 24.02.22 до 29.01.26 възлизат ориентировъчно на около 1 237 400 души (+830 за последното денонощие).

Освен това в данните за унищожената техника на врага се посочва, че Русия е загубила по време на пълномащабното нахлуване 435 самолета, като един от тях е загубен през последното денонощие.

Загуби на руската авиация
Както съобщи УНИАН, на 25 септември 2025 г. на Запорожкото направление украинските военни са свалили вражески Су-34.
Както отбелязаха от Военновъздушните сили на Въоръжените сили на Украйна, руският изтребител е извършвал терористични атаки по Запорожие, използвайки управляеми авиационни бомби.

Су-34 е съветски всепогоден, двуместен изтребител-бомбардировач, разработен в Конструкторското бюро „Сухой“. Су-34 е създаден за нанасяне на точни ракетно-бомбени удари по наземни цели на противника в оперативната и тактическата дълбочина, както и за поразяване на въздушни цели. Самолетът може да развива скорост до 1,9 хиляди км/ч на височина до 14,6 км

faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп заплю база за атака на Иран и предупреди Лондон: НЕ ДАВАЙТЕ "ДИЕГО ГАРСИЯ"!

Тръмп заплю база за атака на Иран и предупреди Лондон: НЕ ДАВАЙТЕ "ДИЕГО ГАРСИЯ"!

„Най-разумният ход за Иран е да постигне споразумение с президента Тръмп и неговия екип“, заяви пред журналисти говорителката на Белия дом Каролайн Левит

Специално за Путин и Тръмп: Как руската армия създава илюзия за настъпление

Специално за Путин и Тръмп: Как руската армия създава илюзия за настъпление

На практика това означава кратки рейдове: руски подразделения влизат в селища, издигат знамена, заснемат кадри за отчет и пропаганда, след което се изтеглят

Зеленски: Днес не можем да кажем, че резултатът от преговорите с Русия е задоволителен

Зеленски: Днес не можем да кажем, че резултатът от преговорите с Русия е задоволителен

„Военните обсъдиха някои въпроси сериозно и по същество. Чувствителни политически въпроси, възможни компромиси и необходимата среща на лидери не бяха достатъчно добре обсъдени“, добави той