4 Февруари, 2026

Русия блокира електронни писма от международни домейни

Русия блокира електронни писма от международни домейни

Федералната данъчна служба на Русия е спряла да приема имейли, изпратени от домейни в САЩ и ЕС, според информация на уебсайта на агенцията.

Под забрана са поставените домейните .li, .com, .us, .uk, .at, .ua, .be и други. За да се изпращат заявки може да се използват само сървъри в руски домейни (.ru, .su) или регистрирани в страни, които не са обект на санкции.

Федералната данъчна служба обяснява мерките със „защита на имейл услугата от външно негативно влияние“ и по-специално от компютърни атаки. Представители на службата препоръчаха на данъкоплатците да проверяват имейл адреса си, преди да изпращат заявки.

Федералната данъчна служба добави, че забрана за получаване на имейли от чужди домейни е установена и в други държавни органи.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

"Призраците на Епстийн“ разпалиха конфликт между Москва и Европа

"Призраците на Епстийн“ разпалиха конфликт между Москва и Европа

След публикуването на нови секретни досиета, Полша и бивши агенти на МИ-6 подозират Епстийн в сътрудничество с руското КГБ - Кремъл нарича обвиненията "паника на елитите"

И Гърция смята да забрани социалните мрежи за деца под 15 г.

И Гърция смята да забрани социалните мрежи за деца под 15 г.

80% от гърците подкрепят тази мярка, показва публикувано днес проучване

Бил и Хилъри Клинтън са готови да дадат публично показания по аферата "Епстийн"

Бил и Хилъри Клинтън са готови да дадат публично показания по аферата "Епстийн"

Камарата на представителите бе готова да гласува тази седмица за осъждане на двойката за неуважение към Конгреса, защото отказаха да се явят пред надзорния комитет на Камарата