7 Юни, 2026

Русия блокира сателитите на ЕС чрез Калининград

Русия блокира сателитите на ЕС чрез Калининград

Русия трябва незабавно да прекрати всякакви умишлени действия за причиняване на вредни смущения в честотите на други администрации. Това се казва в позиция на Борда по радиорегулации на Международния съюз по телекомуникации в понеделник в резюме на срещата си миналата седмица.

Страната използва Калининград, който граничи с Полша и Литва, като една от базите си за прекъсване на сателитните системи на Европейския съюз, според агенция на ООН, която контролира комуникационните технологии.

Европейските сателитни компании са обект на руски радиочестотни смущения в продължение на месеци, което доведе до прекъсване на излъчването и в най-малко два случая насилствено програмиране, заместващо съдържание в детски канал. Оплакванията на няколко членове на НАТО по-рано казаха, че смущенията идват от континентална Русия и окупирания Крим.

Калининград е тежко въоръжена територия, отделена от руския съюзник Беларус от Сувалкския пролом, коридор по границата на Полша и Литва, който, ако бъде прекъснат, ще отреже сухопътния достъп на балтийските държави до останалата част от НАТО.
Сподели:
The Telegraph: Путин вероятно е пропуснал последния си шанс да излезе от войната без поражение

The Telegraph: Путин вероятно е пропуснал последния си шанс да излезе от войната без поражение

Изданието обръща внимание на думите на украинския външен министър Андрий Сибига, който заявява, че Русия е пропуснала шанса да приключи войната при приемливи условия

Европейска Армения: Партията на Пашинян  води убедително

Европейска Армения: Партията на Пашинян води убедително

Очаква се ЦИК на Армения да представи скоро първи официални предварителни резултати. 

Президентът на Финландия: Украйна е на върха на своята мощ, има седем признака за това

Президентът на Финландия: Украйна е на върха на своята мощ, има седем признака за това

Съотношението на загубите се е променило от 1:3 в полза на Украйна до 1:8 в полза на Украйна

Коментари (0)