Арестувани през октомври 2023 г., тримата са обвинени, че са участвали в "екстремистка" организация
Предадоха на съд трима адвокати, които представляваха покойния опозиционен лидер Алексей Навални. Срещу тях са повдигнати обвинения в „екстремизъм“.
Навални почина при неизвестни обстоятелства в Арктическа затворническа колония през февруари, където излежаваше 19-годишната си присъда за ръководене на екстремистка организация.
След смъртта му руските власти засилиха кампанията си срещу поддръжниците на критика на Кремъл, съюзниците и семейството му, арестувайки журналисти, който отразиха изслушванията му в съда и добавяйки неговата съпруга Юлия Навалная към черния списък на „терористи и екстремисти“.
Съдебният процес срещу трима от адвокатите му – Вадим Кобзев, Алексей Липцер и Игор Сергунин, започна в съд във Владимирска област.
Арестувани през октомври 2023 г., тримата обвиняеми ги грози присъда от до шест години затвор.
Разследващите твърдят, че те са предавали съобщения между Навални и неговите сътрудници във външния свят. По този начин са помогнали на критика на Кремъл да продължи забранената си политическа дейност зад решетките.
Още от Свят
Радев с нов лупинг: Партньорството с „Райнметал“ е пример за сътрудничеството с Германия
Това заяви министър-председателят по време на срещата си с делегация от федералната провинция, водена от Томас Щробъл, председател на Ландтага (парламента) на Баден-Вюртемберг
The Hill: Сенатът на САЩ се приближава до гласуване за помощ за Украйна и по-строги санкции срещу Русия
Законопроектът беше одобрен от Камарата на представителите миналия месец с 226 гласа „за“ срещу 195 „против“, като 18 републиканци подкрепиха демократите и гласуваха в негова полза
Reuters: Войната с Украйна разорява руските фермери
„Всичко замря. Ечемикът спря. Пшеницата спря. А ние отчаяно се нуждаем от пари. Трябва да продадем реколтата и да купим дизелово гориво и торове“, казва фермерът.