Украинската ПВО свали 29 от 38-те руски дрона
Руското военно министерство заяви, че е свален безпилотен апарат в покрайнините на Москва. Той е бил прихванат над Богородския район в североизточната част на руската столица.
Според кмета на Москва Сергей Собянин, няма нанесени щети или жертви.
По-рано Украйна съобщи, че е свалила 29 от 38-те ирански дрона Shahed, с които Русия атакува страната предишната вечер.
Украинският президент Володимир Зеленски похвали своите военновъздушни сили за свалянето на безпилотните апарати - най-големия брой, изстрелян от Русия през последните шест седмици.
Във вечерното си обръщение президентът Зеленски предупреди, че с наближаването на зимата Русия ще се опита да направи атаките си по-мощни. "Вашата точност, момчета, е буквално живот за Украйна."
Зеленски посочи, че Русия може да складира ракети за зимна атака срещу енергийната инфраструктура на Украйна.
В петък вечерта безпилотните удари доведоха до прекъсване на електрозахранването в повече от 400 града и села в цяла Украйна, а също така повредиха петролно депо в Одеса в южната част на страната - повече от 1500 жители останаха без ток.
Украйна съобщи, че близо 21 000 души в Донецка област нямат електричество, а 63 населени места са с прекъснато електрозахранване в Запорожка област. /БГНЕС
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.