Руското министерство на отбраната заяви, че Вашингтон носи отговорност за "смъртоносната атака на Украйна" срещу анексирания от Москва Крим, при която според Москва са използвани американски ракети, предаде БГНЕС.
Всъщност при непрецизна работа на руската ПВО ракета беше свалена в близост до оживен плаж. Рускоезичният канал "Крымский ветер" съобщава, че е регистрирано и непредвидено падане на руски ракети от системата за ПВО - твърди се, че основната част е паднала в морето, но един снаряд е паднал на оживен плаж. Има загинали. На мястото са пристигнали много линейки.
По вересията на руското военно министерство "отговорността за умишления ракетен удар по мирните жители на Севастопол се носи преди всичко от Вашингтон, който е доставил това оръжие на Украйна".
Ако се съди по съобщения на местни канали обаче, ракетите са били насочени към 810-а бригада на морската пехота на Черноморския флот на Русия, която е базирана в Крим.
Според руската страна става дума за ракети АТАСМС.
В съобщението на министреството се казва, че са загинали трима души, сред които две деца. Според руски източници, ранените са около 100.


Коментари (0)