4 Януари, 2026

Русия и Китай обмислят дали да спрат доставките на нефт за Северна Корея

Русия и Китай обмислят дали да спрат доставките на нефт за Северна Корея

Русия и Китай поискаха повече време да обмислят искането на САЩ до Съвета за сигурност на ООН да се прекратят доставките на нефт и нефтени продукти до Северна Корея, съобщи БГНЕС.

САЩ поиска от ООН да наложи санкции миналата седмица и да прекрати доставките, след като Северна Корея беше обвинена, че надхвърля ограниченията на организацията чрез незаконен внос на гориво. Миналата година ООН ограничи доставките на суров нефт до Северна Корея, до 4 милиона барела на година, а тавана за рафинираните продукти е 500 000 барела на година. Спирането на доставките трябва да бъде изпълнено основно от Китай, който е основен доставчик на нефт до Северна Корея, но и също от Русия, която също доставя гориво до Пхенян. Решението на Русия и Китай предшества срещата утре между американския държавен секретар Майк Помпео и Съвета за сигурност на ООН. 

Сподели:

Коментари (0)

Цезар от легиона "Свобода на Русия" към руснаците: Путин губи контрол! Довършете режима му!

Цезар от легиона "Свобода на Русия" към руснаците: Путин губи контрол! Довършете режима му!

" Тези, които дойдоха тук с оръжие да убиват украинци, ще бъдат прокълнати и забравени!... Перифразирайки известната фраза, че от всяка ситуация има поне два изхода – дори и да попаднете в руската армия, имате поне два достойни изхода", казва той

Франция и Великобритания удариха „Ислямска държава“ в Сирия

Франция и Великобритания удариха „Ислямска държава“ в Сирия

Френската страна уточни, че операцията е част от „Непоколебима решимост“ – водената от САЩ международна кампания срещу „Ислямска държава“ в Ирак, Сирия и Либия.

Вучич и с-ие загубиха "дар слово" след ареста на „големия им приятел“ Мадуро

Вучич и с-ие загубиха "дар слово" след ареста на „големия им приятел“ Мадуро

Наскоро той дори изпрати Ана Бърнабич на инаугурацията му в Каракас, където бяха разменяни хвалебствия и послания за „изграждане на мостове на сътрудничество и солидарност“