"Ако другата страна иска да продължи, ние сме готови да обсъждаме тези въпроси"
Русия е готова да води преговори с Европейския съюз за доставки на природен газ, тъй като сделката за транзит с Украйна изтича в края на 2024 г., каза руският вицепремиер Александър Новак, цитиран от агенция БГНЕС, която се позовава руската държавна агенция ТАСС.
Съгласно петгодишно споразумение, договорено между Москва и Киев през 2019 г., Русия изнася газ за Европа през Украйна и плаща на страната за използването на нейната тръбопроводна мрежа.
"Винаги сме готови да продължим доставките на газ за Европа, а не само по сегашния маршрут до края на 2024 г. Ако другата страна иска да продължи, ние сме готови да обсъждаме тези въпроси. Засега не виждаме такова желание.“ - заяви Новак на фона на трескавото търсене на средства от страна на Русия, която прави огромни разходи за войната си срещу Украйна.
Още от Свят
Пентагонът публикува пета серия от документи за НЛО
Записите идват от Пентагона, ФБР, ЦРУ, Държавния департамент и Изпълнителния офис на президента
Свързана с Русия група е заподозряна, че стои зад фалшиво видео за оставката на Мерц
Същата група е заподозряна в разпространяване на дезинформация по време на последните парламентарни избори през февруари 2025 г.
В Украйна ще бъде издадена възпоменателна монета в чест на Йоан Павел II
Идеята за предстоящото издание беше представена от управителя на НБУ Андрей Пишний и посланика на Украйна при Светия престол Андрей Юраш.