7 Февруари, 2026

Русия издирва Тихановская по искане на Беларус

Русия издирва Тихановская по искане на Беларус

Светлана Тихоновская

Москва се е включила по силата на споразумението за съюзна държава

Русия обяви за международно издирване заради неуточнено престъпление лидерката на беларуската опозиция Светлана Тихановска, предадоха ТАСС и Ройтерс.

Името на Тихановска е било добавено в база данни на руското министерство на вътрешните работи. Не е ясно кога е станало това, но новината бе съобщена днес от руски медии.

Русия издирва кандидатката на беларуската опозиция на президентските избори по член от Наказателния кодекс. Източник от руските правоохранителни органи обясни пред ТАСС, че Тихановска е обявена за издирване от Беларус, но Русия също се е включила по силата на споразумението за съюзна държава.

Лидерката на беларуската опозиция избяга в съседна Литва, страна членка на Европейския съюз, малко след изборите, на които президентът Александър Лукашено бе обявен за победител. Оттогава Тихановска, която не признава изборните резултати, призовава Лукашенко да се оттегли и се среща с европейски политически лидери, за да иска помощ от тях, отбелязва БТА.
Сподели:

Коментари (0)

Мъж заплашил Джей ди Ванс с убийство, арестуваха го в Охайо

Мъж заплашил Джей ди Ванс с убийство, арестуваха го в Охайо

В дома на 33-годишният Шанън Матре от Охайо са открити и материали за сексуално насилие над деца

Висш военен от Швеция с призив към Европа

Висш военен от Швеция с призив към Европа

Докато ядрените оръжия съществуват и заплашват съществуването ни, трябва да мислим в тази насока, за да създадем адекватен възпиращ потенциал, изтъква Микаел Класон

След успешна контраофанзива ВСУ успя да задържи отбраната на Покровск

След успешна контраофанзива ВСУ успя да задържи отбраната на Покровск

Контранастъпателните операции на територията на Руската федерация осуетиха плановете на противника за Сумска област, отбелязва Денис Попович, военен наблюдател