24 Февруари, 2026

Русия сменя тактиката - изпраща спешно чеченци на фронта в Украйна

Русия сменя тактиката - изпраща спешно чеченци на фронта в Украйна

Президентът Путин май се страхува да обяви пълна мобилизация в Русия

За да запълни „дупките“, които се появиха на бойното поле в Украйна след изтеглянето на силите на частната военна компания „Вагнер“, ръководена от Евгений Пригожин, Русия се готви да изпрати на украинска територия още затворници и чеченски бойци, предаде агенция Bloomberg, цитирана от Факти.бг.

Руската федерация прехвърли голям брой войски в град Бахмут в Донецка област, след като ЧВК „Вагнер“ обяви изтеглянето си от района в края на май. След това на териториите на юг в Украйна държава не останаха достатъчно сили на противника в териториите, временно окупирани от руските сили, съобщава агенцията, позовавайки се на информация от представители на европейското разузнаване.

Докато напускането на „Вагнер“ не се очаква да промени хода на войната в Украйна, решимостта на Путин да избегне пълна военна мобилизация означава, че Русия вероятно ще изпрати повече чеченци и затворници на фронтовата линия през следващите седмици.

Русия възнамерява да запълни недостига, включително с помощта на затворници, кат според европейското разузнаване руското министерство на отбраната вече е мобилизирано около 15 хиляди души. След време в руската армия ще има още повече затворници.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

С документа се призовава за незабавно и безусловно примирие и "всеобхватен, справедлив и устойчив мир"

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Напрежението ескалира между антиправителствени активисти и проправителствени милиции, които се сблъскват в иранските университетски кампуси за четвърти пореден ден

Макрон прие оставката на управителя на Лувъра

Макрон прие оставката на управителя на Лувъра

Де Кар беше под нарастващ натиск след обира в края на 2025 г., при който посред бял ден бяха откраднати френски кралски бижута на стойност около 100 милиона долара