30 Април, 2026

Русия изпрати кораби на Балтийския флот в Черно море

Русия изпрати кораби на Балтийския флот в Черно море

Кораби на Балтийския флот са изпратени в Черно море заради ученията на НАТО, съобщиха руски медии.

Ръководството на Военноморските сили на Русия е взело решение да изпрати четири кораба, сред тях са големите десантни кораби „Калининград“, „Минск“ и „Корольов“, а също така корветата „Бойкий“. По обед те са преминали през Ла Манша и са взели курс на юг.

Изпращането им не е случайно. В момента в Черно море се провежда учението на НАТО „Морски щит -21“. В него участват 18 кораба на Северноатлантическия алианс. Освен американски, има български, гръцки, румънски, полски, турски, нидерландски и испански.

В маневрите участват различни класове кораби: корвети, крайцери, есминци, фрегати и др.

В „Морски щит-21“ също така участват 2400 военно служещи, 10 бойни самолета и вертолета. В Румъния се провежда сухопътната част от учението.

От НАТО заявяват, че целта на учението е повишаването на взаимодействието между румънските ВМС и ВМС на страните-съюзници. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Това изявление той направи по време на среща с астронавтите от мисията „Артемида-2“ в Белия дом

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Ръководителят на Пентагона отхвърли въпросите за цената на войната с думите: „Въпросът, който бих задал на тази комисия, е каква е стойността на това да се гарантира, че Иран никога няма да се сдобие с ядрено оръжие?“

Зеленски: Украйна е в най-добрата позиция на фронта през последните 9–10 месеца, налагаме „далекобойни санкции“

Зеленски: Украйна е в най-добрата позиция на фронта през последните 9–10 месеца, налагаме „далекобойни санкции“

Президентът отбеляза, че още сега Украйна нанася удари по Русия на разстояние от 1500 км. Той подчерта, че в бъдеще този показател ще нараства.