15 Август, 2026

Русия изпрати Су-30 с ракети срещу Одеса, всичките X-59 са свалени над Черно море

Русия изпрати Су-30 с ракети срещу Одеса, всичките X-59 са свалени над Черно море
снимка: Оперативното командване "Юг" на ВСУ

Руската авиация е провела в сряда на разсъмване въздушна атака срещу Одеса с три ракети Х-59, съобщи оперативното командване „Юг“. Всички ракети са били прехванати и унищожени от украинските части за ПВО.

„Призори противникът насочи над Одеса три крилати ракети Х-59. Откъм Черно море със самолети Су-30 противникът се опита да атакува южната част на региона. Всички ракети са свалени от силите за противовъздушна отбрана над морето “, се казва в доклада на командването, цитиран от Offnews.bg.

Също тази нощ частите на противовъздушната отбрана са унищожили шест безпилотни самолета камикадзе Shahed-136 на подхода им към Киев.

В Одеса местната общественост води разговори за демонтирането на паметника на Екатерина II в града, подобието на императрицата, основателка на града. Монументът е бил преобразен в контекста на войната, която Кремълската империя води срещу Украйна. Към оплискания с червена боя, напомняща кръв, цокъл на монумента, се добави червена качулка на главата и бесило в ръката на статуята.
Сподели:
Русия атакуват украинския Марганец: убито е бебе, сред ранените има деца

Русия атакуват украинския Марганец: убито е бебе, сред ранените има деца

Сред ранените има и деца. Ранените са в болници, някои от тях са в тежко състояние. „Противникът атакува Запорожие с дронове. Удари търговски център, причинявайки пожар. Удари и територията на промишлено предприятие.“

Силен трус от 7,7 по Рихтер разлюля Индонезия, има жертви

Силен трус от 7,7 по Рихтер разлюля Индонезия, има жертви

Миналият месец в Индонезия беше регистрирано земетресение с магнитуд 6,2 по Рихтер. Мощният трус тогава не причини жертви и сериозни щети.

Франция гори, а Макрон кара джет: Снимка на президента предизвика политическа буря

Франция гори, а Макрон кара джет: Снимка на президента предизвика политическа буря

Критиките към отдъхващия си Макрон, който кара джет, дойдоха най-вече от левицата. Според Марин Тондлие, лидерка на френските еколози и кандидатка за президентските избори, французите преживяват едно апокалиптично лято, докато Макрон участва в рекламен репортаж за ваканцията си

Коментари (0)