20 Декември, 2025

Русия ограничи движението на кораби в Керченския проток

Русия ограничи движението на кораби в Керченския проток

Не се посочват причини за налагането на ограниченията

Движението в Керченския проток е ограничено за надводни и подводни плавателни съдове, както и за въздухоплавателни средства, с изключение на корабите, които се движат през светлата част от денонощието по фарватерите и препоръчаните маршрути при транзитно преминаване или към пристанищата в Керченския проток, съобщи днес министерството на отбраната на Русия, предаде БНР с позоваване на контролираната от Кремъл агенция ТАСС.

В комюникето не се посочват причини за налагането на ограниченията, отбелязва Ройтерс.

По-рано днес от говорителя на руското министерство на отбраната беше съобщено, че през изминалата нощ украински военноморски безпилотен катер се е опитал да атакува кораб на руските военноморски сили, ескортиращ граждански транспортен кораб в югозападната част на Черно море.

Междувременно губернаторите на два граничещи с Украйна руски региона - Курска и Белгородска област - обявиха днес, че новосъздадените формирования на "отрядите на доброволците за териториална отбрана" ще получат оръжие, за да отговорят на опасността от въоръжени нахлувания от съседна Украйна, предаде АФП.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ с предложение за нов формат на преговорите между Украйна и Русия

САЩ с предложение за нов формат на преговорите между Украйна и Русия

Зеленски каза, че Украйна ще подкрепи такъв формат ако той позволи размяна на военнопленници или открие пътя за разговори на лидерско равнище. На този фон в Маями пристигна руска делегация.

Принц Уилям прие да е патрон на военна благотворителна организация

Принц Уилям прие да е патрон на военна благотворителна организация

Асоциацията на Специалните въздушни служби SASRA е благотворителна организация, работеща в подкрепа на настоящи и бивши военнослужещи от подразделението

Руският вариант няма да мине: Зеленски посочи справедливия сценарий за териториите

Руският вариант няма да мине: Зеленски посочи справедливия сценарий за териториите

Що се отнася до териториалния въпрос, единственият възможен справедлив вариант днес е да „останем там, където сме“, каза украинският президент