Москва ще отпусне около 90 млн. долара на африканските държави за развитие
Москва е опростила дългове на африканските държави на стойност 23 млрд. долара.
Това заяви руският президент Владимир Путин на втория ден от форума Русия-Африка.
Той каза още, че Русия ще отпусне около 90 млн. долара на африканските държави за развитие. Москва възнамерява да продължи "да подпомага развитието на африканския континент, като предоставя търговски преференции", добави Путин, цитиран от контролираната от Кремъл агенция ТАСС.
Вчера на форума беше обявено, че Русия е анулирала държавния дълг на Сомалия в размер на повече от 684 млн. долара. Информацията за това беше разпространена от вицепремиера на Сомалия Салах Ахмед Джама. По думите му руската страна опрощава два дълга на африканската държава - за 7,5 млн. долара и за над 684 млн. долара. Той каза още, че останалите дългове на Сомалия към Русия ще бъдат върнати по нов график, който предвижда възможност африканската държава да отложи плащанията. /БГНЕС
Още от България
Граждани и обществени организации обявиха цените на тока и парното за високи
Председателят на Комисията за енергийно и водно регулиране Пламен Младеновски защити цените като социални и икономически оправдани
Парламентът прие промените в Закона за държавния дълг
Отхвърлени са измененията, предложени от ГЕРБ-СДС. Един от акцентите в приетия законопроект е възможността физически лица да инвестират в държавни ценни книжа без такси и комисиони.
Откриха починал в дома му Никсъна - "детето чудо на попфолка"
Към момента не се съобщават официални подробности за причините за смъртта му. Никола Праматаров започва музикалната си кариера на 16 години и бързо се превръща в едно от разпознаваемите млади имена в попфолка.