18 Юни, 2026

Русия санкционира съпругата и дъщерята на Байдън

Русия санкционира съпругата и дъщерята на Байдън

Забранителния списък на Кремъл набъбна на 1048

Русия обяви във вторник, че забранява на съпругата на американския президент Джо Байдън - Джил, както и на дъщеря му Ашли (41), да посещават страната.

Те са включени в нов санкционен списък с 25 имена, с което броят на американските граждани със забрана за влизане в Русия стават 1048. Самият Байдън и синът му Хънтър бяха включени в списъка през май.

"В отговор на непрекъснато нарастващите санкции на САЩ срещу руски политически и обществени фигури 25 американски граждани са включени в "стоп списъка" измежду сенаторите, отговорни за формирането на русофобския курс, членове на т.нар. група "Макфол-Ермак", която разработва препоръки относно антируските ограничения, както и членове на семейството на президента Джо Байдън", се казва в изявление на руското външното министерство, цитирано от "Интерфакс".

По-рано западните държави санкционираха дъщерите на президента Владимир Путин, бившата му съпруга Людмила, както и Алина Кабаева, която се смята за много близка на руския държавен глава.
Сподели:
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението

Плетенчук: За руснаците започва ад!  Готвят се за украински десант в Крим

Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим

„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС

Макрон похвали срещата на върха

Макрон похвали срещата на върха

„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.

Коментари (0)