1 Март, 2026

Русия ще използва "атаката срещу Путин" за още по-радикални действия срещу Украйна

Русия ще използва "атаката срещу Путин" за още по-радикални действия срещу Украйна

Владимир Путин

От Кремъл съобщиха, че разглеждат инцидента като "опит за покушение срещу президента на Руската федерация"

Русия готви ответен удар на опита за атентат с дронове в Москва. От Кремъл съобщиха, че разглеждат инцидента като "планиран терористичен акт и опит за покушение срещу президента на Руската федерация Владимир Путин".

Русия си запазва правото да предприеме ответни мерки "където и когато намери за добре", допълват от пресслужбата.

Припомняме, че снощи два безпилотни летателни апарата са били насочени срещу президентската резиденция в Кремъл. Те са били деактивирани, в резултат на инцидента няма пострадали.

Графикът на Путин не се е променил след инцидента, президентът работи както обикновено, уточняват от пресцентъра на Кремъл. 

От украинска страна беше официално заявено, че тя няма нищо общо с въпросната атака, която Русия навярно ще "използва за още по-радикални действия" срещу Украйна.
Сподели:

Коментари (0)

Буданов: Русия се съгласи да приеме гаранциите за сигурност на САЩ за Украйна

Буданов: Русия се съгласи да приеме гаранциите за сигурност на САЩ за Украйна

„По отношение на гаранциите за сигурност руската страна заяви директно, че ще приеме гаранциите, които Съединените щати предлагат на Украйна – те нямат алтернатива.“

Украйна взриви 2 руски радара, удари складове за горива и боеприпаси

Украйна взриви 2 руски радара, удари складове за горива и боеприпаси

В нощта на 1 март украинските отбранителни сили унищожиха радар на зенитно-ракетната система С-300 близо до селището Мангуш и радар С-300В4 край Новокрасновка (временно окупирана територия на Донецка област)

След убийството на Хаменей: Иран назначи Алиреза Арафи в ръководния съвет

След убийството на Хаменей: Иран назначи Алиреза Арафи в ръководния съвет

„Съветът за разглеждане на целесъобразността избра аятолах Алиреза Арафи за член на временния ръководен съвет“, отбеляза говорителят на съвета