21 Юли, 2026

Северна Корея посрещна руска делегация след разговора между Путин и Ким Чен Ун

Снимка: архив

Държавната информационна агенция на Северна Корея KCNA заяви, че пристигането им бележи „80-годишнината от освобождението на Корея“.

Делегация от Русия, водена от заместник-министъра на културата Андрей Малуишев, пристигна в Северна Корея, съобщиха местните държавни медии, два дни след като лидерите на двете страни се ангажираха да засилят сътрудничеството си.

Руският президент Владимир Путин и севернокорейският лидер Ким Чен Ун разговаряха по телефона на 12 август, преди Путин да се срещне с Доналд Тръмп в Аляска, където американският президент ще се опита да посредничи за прекратяване на войната в Украйна.  

Срещата на върха в Аляска на 15 август ще бъде първата между действащите лидери на Русия и САЩ от 2021 г. насам, предаде АФП.

Северна Корея изпрати хиляди войници, които воюват срещу Украйна в състава на  руската армия, както и оръжия в подкрепа на руската агресия. През последната година връзките между Русия и Северна Корея се засилиха.

Снимки и видеоклипове на АФП показват как делегацията на Малуишев, в която участва и популярният руски певец Шаман, каца в Пхенян и слиза от самолета. В нея е и Вячеслав Володин, председател на руската Дума - долната камара на парламента.

Руснаците баха посрещнати от севернокорейски официални лица и почетна рота.

Държавната информационна агенция на Северна Корея KCNA заяви, че пристигането им бележи „80-годишнината от освобождението на Корея“. /БГНЕС

 

Сподели:
Иран: България да не се превръща в съучастник на агресори

Иран: България да не се превръща в съучастник на агресори

Според Багаей всяка дейност, която улеснява американски атаки срещу Иран, би представлявала съучастие в това, което той определи като „агресия и военни престъпления“.

Greenpeace: Украински дронове осуетиха руския план за включване на Запорожката АЕЦ към руската електропреносна мрежа

Greenpeace: Украински дронове осуетиха руския план за включване на Запорожката АЕЦ към руската електропреносна мрежа

Според организацията строителството на новата електропроводна линия по трасето на магистрала М18 е било почти завършено през май.

Тръмп готви нова вълна от мита срещу 60 държави още тази седмица

Тръмп готви нова вълна от мита срещу 60 държави още тази седмица

Успоредно с това администрацията води и други разследвания, които могат да послужат като основание за въвеждането на още по-високи мита в бъдеще.

Коментари (1)

  • 18:32, 14 Август, 2025

    ЕДИНСТВЕНИЯ ИСКРЕН И ТОЧЕН СЪЮЗНИК НА РУСИЯ СИ ОСТАВА СЕВЕРНА КОРЕЯ И БЕЛОРУСИЯ БРАВО

    Отговор