Премиерът на Йемен е в Москва
Руска делегация посети Йемен, предаде Дарик с позоваване на контролираната от Кремъл агенция ТАСС.
Руският заместник-министър на външните работи Михаил Богданов, който е специален представител на руския диктатор Владимир Путин за страните от Близкия изток и Африка, заяви, че Москва е в контакт с всички страни в йеменския конфликт:
"Различни политически сили контролират различни части на Йемен, но Русия поддържа контакти с всички тях."
На 25 януари Богданов се срещна с делегация на йеменското движение "Ансар Аллах", ръководена от Мохамед Абделсалам.
Същия ден беше съобщено, че йеменският министър-председател Ахмед бин Мубарак заминава за Москва, за да обсъди "мерки за разрешаване на конфликта" в региона. Днес той ще разговаря с руския външен министър Сергей Лавров.
Според йеменската информационна агенция "Saba", основна тема на разговорите ще бъде уреждането на конфликта в Червено море. Страните ще обсъдят "двустранните отношения и други актуални въпроси".
Още от Свят
Украинските дронове практически напълно парализираха износа на руско зърно
Кремъл получава около 15 млрд. долара годишно валутни приходи от продажбата на зърно в чужбина.
ССО освободиха Андреевка-Клевцово в Донецка област, 30 руски войници са пленени
„30 военнослужещи от Русия бяха принудени да се предадат в плен. Онези, които продължиха да оказват съпротива, бяха унищожени. Андреевка-Клевцово отново е под контрола на Украйна“, съобщиха от ССО.
The Atlantic: Военни симулации показват, че САЩ може да оставят Европа сама срещу Русия
Изданието отбелязва, че през последните месеци лидерите на НАТО все по-често предупреждават за възможността от мащабен конфликт, който да обхване едновременно Европа и Азия.