6 Април, 2026

Хакерска атака предизвика срив в работата на украински мобилен оператор

Хакерска атака предизвика срив в работата на украински мобилен оператор

Временно е прекъснат клетъченият, какот и интернет сигналът

Най-големият мобилен мрежов оператор в Украйна - "Киевстар" съобщи, че е бил жертва на мощна хакерска атака във вторник сутринта, която временно е прекъснала неговия клетъчен и интернет сигнал, предаде Ройтерс.

Компанията, която е собственост на регистрирания в Амстердам мобилен телекомуникационен оператор Veon, заяви, че работи за отстраняване на прекъсването и си сътрудничи с правоприлагащите органи.

Същевременно съоснователят на Monobank, голяма украинска платежна система, посочи в публикация в социалните медии, че компанията му в момента е подложена на разпределена атака за отказ на услуга (DDoS), но че всичко е "под контрол".

Кореспондентите на агенция Ройтерс в Киев също претърпяха прекъсване на клетъчния сигнал на "Киевстар" през целия днешен ден, като към 13.15 местно време все още нямат сигнал.

"Най-важното е, че личните данни на потребителите не са били компрометирани", посочи мобилният оператор "Киевстар" в изявлението си, обещавайки да компенсира клиентите за загуба на достъп до услуги.

На този етап от мобилния оператор не са посочили, кой стои зад хакерската атака.

Сподели:

Коментари (0)

Марджъри Тейлър Грийн: Тръмп е полудял, а вие сте съучастници

Марджъри Тейлър Грийн: Тръмп е полудял, а вие сте съучастници

"Заплахите му да бомбардира електроцентрали и мостове вредят на иранския народ — същите тези хора, които, по думите на Тръмп, той освобождавал" , написа тя в X.

Втори турски кораб преплува Ормузкия проток

Втори турски кораб преплува Ормузкия проток

Турският министър на транспорта Абдулкадир Уралоглу заяви, че е имало 15 плавателни съда с турски собственици в зоната на протока, когато е започнала войната, като два от тях са отплували, а 13 все още са там

Иран е готов с новите правила за корабоплаване през Ормузкия проток

Иран е готов с новите правила за корабоплаване през Ормузкия проток

Държавната информационна агенция на Оман съобщи вчера, че Иран и Оман са провели разговори за облекчаване на корабоплаването през пролива, който е на практика затворен поради войната в Близкия изток