27 Май, 2026

Руска планираща бомба порази медицинско заведение в Харкив, има жертва, 12 души са ранени

Москва засили атаките срещу Харкив – втория по големина град в Украйна, който се намира на малко повече от 20 километра от руската граница.

Един човек загина, а 12 други са ранени, след като руска планираща бомба порази медицинско заведение в украинския град Харков, съобщи „Киив Индипендънт“. 

Ударът е нанесен около 11:40 ч. местно време, като целта е бил индустриалният район на града. Бомбата е ударила медицинско заведение, като е пробила покрива на сградата, и е причинила разрушения в близка къща.

Четирима души са били хоспитализирани, съобщи началникът на местната военна администрация Олег Синехубов.

През последните месеци Москва засили атаките срещу Харкив – втория по големина град в Украйна, който се намира на малко повече от 20 километра от руската граница, както и срещу по-малки населени места в областта.

На 24 юли Русия проведе поредната атака срещу Харкив, като използва две планиращи бомби. Ударът рани над 40 души, тъй като беше насочен срещу висока жилищна сграда. /БГНЕС 

Сподели:
Потвърдено: Техеран е получил проект за споразумение със САЩ

Потвърдено: Техеран е получил проект за споразумение със САЩ

Иран трябва да възстанови търговското корабоплаване през Ормузкия проток до нивата преди войната в рамките на един месец

Ататюрк би се обърнал в гроба: Как от символ на надежда Кълъчдароглу се превръща в съучастник на Ердоган

Ататюрк би се обърнал в гроба: Как от символ на надежда Кълъчдароглу се превръща в съучастник на Ердоган

Ако обаче президентът не успее да овладее сериозната криза, дори и една отслабена опозиция може да представлява голям проблем за него на изборите

Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО

Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО

В посланието е отразена и тревогата на Киев относно трудностите с осигуряването на доставки на оръжие по програмата PURL, която позволява на съюзниците от НАТО да финансират закупуването на американско оръжие за Украйна

Коментари (0)