Изстреляни са две ракети, едната е свалена
Срещу украинската Днипропетровска област е нанесен ракетен удар от руските окупатори, съобщават украинските медии. Известно е за най-малко една жертва и трима ранени, данните се уточняват.
"Две ракети са изстреляни от окупаторите срещу областта. Една от тях е свалена от военните от Въздушното командване "Изток", една е поразила територията на Днипровския район." – заяви председателят на Днипропетровския областен съвет Микола Лукашук, цитиран от Униан.
Кмеът на Днипро Борис Филатов съобщи, че има ранени и загинали.
"Отново, отново, отново п*тьовците гърмят срещу Днепро с ракети по частния сектор. Има загинали и пострадали." – написа той в профила си във Фейсбук.
Началникът на Днипропетровската областна военна администрация Серхий Лисак потвърди, че окупаторите са поразили частни домове в Днипровския район.
"По предварителни данни е загинал един човек. Трима души са пострадали. Последиците от атаката се уточняват. Вече е известно за шест повредени жилищни сгради. Детайлите по-късно." – каза Лисак, цитиран от Гордон.
Началникът на прзидентския офис на Украйна Андрий Ермак уточни, че ракетата е поразила село Обухивка (разположено на няколко километра от града), като публикува снимки на разрушени къщи.
По данни на властите е загинала 31-годишна жена.
Същевременно Микола Лукашук съобщи, че врагът е предприел и няколко артилерийски обстрела, и удар от реактивна системы за залпов огън "Град" по Никополския район.Нанесени са поражения на две заведения, 2 магазина, предприятие, булевард, инфраструктурен обект, жилищен блок, 3 къщи, автобусна спирка, камион и леки коли.
Повредени са 4 електропровода и газопровод.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Евродепутатите с червен картон за Скопие: Мястото ви е в ЕС, но не и с палежи и език на омразата
Дебатите в Европейския парламент показаха ясно на властите в Скопие, че европейската интеграция не е автоматичен процес и не може да се крепи на празни политически обещания
Путин е домакин на азиатския форум АСЕАН на фона на натиск от Г-7 в помощ на Украйна
От началото на мащабната си военна офанзива срещу Украйна преди повече от 4 години, Русия активно се стреми да задълбочи политическите и икономическите си връзки с държави от Азия
Ирански танкери с петрол напуснаха зоната на американската блокада
Платформата TankerTrackers, проследяваща пратки и складови наличности на петрол чрез сателитни данни, заяви, че по-късно и трети танкер на NITC също е напуснал обозначената зона