Руският удар срещу Покровск: Жертвите вече са 7, ранените са 67, поразени са жилищни и административни сгради
Пострадали са 2 деца
Загиналите при снощния руски ракетен удар срещу украинския Покровск вече са 7, ранените са 67, предаде агенция Униан.
Вечерта на 7 август окупаторите нанесоха два ракетни удара срещу центъра награда – вероятно са изстреляни ракети „Искандер“, уточни сайтът Гордон.
Поразени са девет- и пететажни жилищни сгради, хотел, заведения, магазини, административни сгради.
Сред загиналите има петима цивилни, 1 работник от службата за извънредни ситуации и 1 военен.
"67 души са ранени, 29 от тях са служители на полицията,7 са спасители, има 2 деца. Подновяваме разчистването на отломките. През нощта бяхме принудени да спрем работа заради высокия риск от повторни обстрели."- се казва в съобщение на украинското Министерство на вътрешните работи.
При втория удар срещу Покровск са ранени множество полицейски служители, както и спасители. Загинал е заместник-началникът на Главното управление на Държавната служба за извънредни ситуации в Донецка област.
Покровск се намира на около 70 километра от окупирания Донецк.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Израел: Убит е новият ръководител на въоръженото крило на Хамас
Това се е случило при въздушен удар, само няколко дни след като при подобна атака беше убит неговият предшественик
Смъртоносен удар на Израел над Ливан: Десетки са загинали, сред тях и деца
Израелският премиер е категоричен, че ударите срещу "Хизбула" ще се засилват, докато не приемат условието да се разоръжат
Ключова европейска визита на Радев в Париж и Брюксел
По време на посещението българският премиер ще разговаря с Макрон, Фон дер Лайен и Антонио Коща, а по-рано днес отправи поздрав към мюсюлманите у нас, които от днес празнуват един от най-големите си празници - Курбан Байрам