В зоната на 33-а отделна механизирана бригада на ВСУ
Украински военни разпространиха във Facebook видео, на което се вижда как руската артилерия обстрелва свои войници, отиващи да се предадат в плен на украинските сили за отбрана на кураховското направление, съобщи Гордон.
Кадрите са публикувани вчера на страницата на 33-а отделна механизирана бригада на ВСУ.
Отбелязва се, че при поредния щурм на кураховското направление в Донецка област 33-а бригада и съседните подразделения по фланговете са успели да спрат колона с руска техника.
По-късно през деня група окупатори навлязла в зоната на отговорност на бригадата.
„След преговори с езика на оръжията руските посетители взеха правилното решение - да се предадат в плен. Седмина се отцепиха от десанта. (…) Тъкмо пилотите започнаха да напускат редиците на окупаторите и руската армия проведе „доблестен“ обстрел. По своите. Успяха точно да покосят няколко души – не всички можаха да стигнат до добрите ръце на нашата бригада.“ – разказват украинските воини.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Руска атака срещу търговски център в Кривий Риг, има много жертви
При отделен удар в Миколаивска област са загинали четирима души, - сред тях има три деца
Испанската полиция задържа трафиканти, превозващи мигранти от Сеута до Европа
Става дума за мрежа, която е търсела незаконни мигранти в Сеута, за да им предлага превозване до Иберийския полуостров срещу 9000 евро
ДАНС неутрализира мощен заглушител, потискащ GPS честотите в София - включително на летището
Устройството е било разположено в столичния квартал "Драгалевци", в строго охраняван комплекс