Тя вероятно ще лежи 5 години в затвора
Мария Бутина, руска лобистка, живееща в САЩ със студентска виза се призна за виновна в заговор с цел да нанесе вреда на САЩ, съобщи CNN.
В хода на изслушването в съда, тя заяви ,че е действала " под ръководството на руски високопоставен чиновник", а задачата й е била да установи контакти в Националната стрелкова асоциация на САЩ и с американски граждани и политици, които имат влияние върху водената от страната политика. "Участвах в заговор с цел нанасяне вреда на САЩ, допълни рускинята.
Съдът прие изявлението на Бутина. Ако инстанцията сметне това за достатъчно и приеме сътрудничеството на руската гражданка, присъдата й вероятно ще е 5 години затвор и глоба до 250 000 долара. Реално тя ще лежи шест месеца, след което ще бъде депортирана в Русия и ще й бъде забранено връщането в САЩ. Решението за депортиране обаче ще бъде взето от други ведомства в САЩ.
Още от Свят
Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела
Според най-новата прогноза на USGS има 8% (1 на 12) вероятност през следващата седмица да се случи вторичен трус с магнитуд над 6,0.
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"
На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“