4 Февруари, 2026

Руски бомбардировач се разби до границата с Китай

Руски бомбардировач се разби до границата с Китай

Фронтови бомбардировач Су-34 от военно-космическите сили (ВКС) на Русия е паднал в Хабаровския край, намиращ се в близост до границата на страната с Китай, предава ТАСС, цитирана от "Фокус". Според информацията от пресслужбата на Източния военен окръг, самолетът се е разбил „при провеждане на планов учебно-тренировъчен полет“.

„Пилотите се катапултираха. Няма опасност за здравето им. В момента членовете на екипажа са евакуирани на летището“, поясняват от пресслужбата. Бомбардировачът се е разбил в гориста равна зона. Полетът е извършен без боеприпаси, няма разрушения на земята, отбелязват военните.

„За установяване на причините и обстоятелствата около инцидента на мястотоа е изпратена комисия от Източния военен окръг“, се добавя в съобщението.

Су-34 може да унищожава както наземни, така и въздушни цели на противника денем и нощем при всякакви метеорологични условия. Самолетът използва управляеми оръжия въздух-земя и въздух-въздух. Обхватът на полета на Су-34 е до четири хиляди км, максималната скорост е до 1900 км/ч, а освен това може да поеме до 8 тона боен товар.
Сподели:

Коментари (0)

Бурята „Леонардо“ бушува в Испания - евакуират хора, затварят училища и спират влакове

Бурята „Леонардо“ бушува в Испания - евакуират хора, затварят училища и спират влакове

Съседна Португалия, която през последните седмици беше връхлетяна от няколко последователни бури, също е заплашена от „Леонардо“, който ще се усеща до събота

Връщането на афганистанци в родината им се оказа предизвикателство за ЕС

Връщането на афганистанци в родината им се оказа предизвикателство за ЕС

Мисиите на Европейската комисия целят определянето на стъпки и срокове за обратното приемане на афганистанци, които не са получили убежище, или които са имали статут на закрила, но той е бил отнет, след като са извършили престъпление

"Призраците на Епстийн“ разпалиха конфликт между Москва и Европа

"Призраците на Епстийн“ разпалиха конфликт между Москва и Европа

След публикуването на нови секретни досиета, Полша и бивши агенти на МИ-6 подозират Епстийн в сътрудничество с руското КГБ - Кремъл нарича обвиненията "паника на елитите"