14 Декември, 2025

Руски бунтовници опожариха десетки локомотиви, снабдяващи военната машина на Путин

Руски бунтовници опожариха десетки локомотиви, снабдяващи военната машина на Путин

Снимка: soprotivleniye_lsr / Телеграм

Главно разузнавателно управление на Украйна съобщава, че руските партизани са унищожили десетки локомотиви, използвани за транспортиране на оръжия и боеприпаси за армията на Путин, нанасяйки „мощни удари“ по военната логистика на Москва

Движението за съпротива „Свобода на Русия“ е извършило вълна от саботажни операции в цяла Русия, унищожавайки десетки локомотиви, използвани за транспортиране на оръжия и боеприпаси за войната срещу Украйна, съобщава Главно разузнавателно управление на Украйна (ГРУ)

В изявление в Телеграм ГРУ заяви, че партизаните от „Свобода на Русия“ са активни от началото на пълномащабното нахлуване и остават една от най-ефективните групи за съпротива, действащи на руска територия.

Видео, публикувано от движението, показва локомотиви, обхванати от пламъци на множество места, предаде Киев Пост, медията не можа да потвърди независимо времето или местоположението на кадрите.

Според Главно разузнавателно управление на Украйна, саботажът е бил насочен към локомотиви, използвани за доставка на оръжия, боеприпаси и оборудване на руските войски.

„Запалителни коктейли на партизаните са изпепелили контролните и захранващите системи на десетки превозни средства, използвани за превоз на военни товари“, се казва в изявлението.

Превод: Faktor.bg

 

Сподели:

Коментари (0)

Дрон се взриви на територията на военно поделение, управляващо ракети „Искандер“

Дрон се взриви на територията на военно поделение, управляващо ракети „Искандер“

Информацията беше потвърдена едва днес от руското Министерство на извънредните ситуации, не съобщават данни за щети и пострадали

Анализатори: Нещо не е наред с руската система за противовъздушна отбрана...

Анализатори: Нещо не е наред с руската система за противовъздушна отбрана...

Въпреки че руската противовъздушна отбрана е една от най-мощните в света, тя не може да отговори на мащаба на войната срещу Украйна

Киев: Русия е ударила турския кораб  VIVA в Черно море

Киев: Русия е ударила турския кораб VIVA в Черно море

Това е вторият подобен инцидент през последните дни, в който Москва грубо и цинично нарушава нормите на международното право