5 Декември, 2025

Руски депутат: Все едно ни е колко държави ще унищожим при ядрена война

Руски депутат: Все едно ни е колко държави ще унищожим при  ядрена война

Според Журавльов, в САЩ от 300 милиона „все някой може да оживее“, Финландия „няма никакъв шанс“

Депутатът ат руската Дума Алексей Журавльов заяви, че за Русия не е важно колко страни ще унищожи в случай на ядрена война с НАТО, предаде Униан.

Изявлението беше направено по повод на членството  на  Швеция и Финландия в Алианса.

"Шведите и финландците трябва да разбират някои  прости неща: ние с тях ще сме в директен сблъсък само в един случай, ако водим война с НАТО. А ако има война с НАТО, тя няма да е с дронове, ще бъде ядрена. И на нас ни е все едно колко страни ще унищожаваме – 28 или 32." – коментира Журавльов.

По думите му, Швеция и Финландия трябва да разбират, че Русия „има достатъчно от всичко“.

"Едно нещо са САЩ, където са 300 милиона, все някой може да оживее теоретично. Но финландците, които са 5 милиона или малко повече, нямат никакъв шанс." – заканва се руският депутат.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Украински дронове удариха пристанището Темрюк, гори рафинерия на "Роснефт" в Сизран

Украински дронове удариха пристанището Темрюк, гори рафинерия на "Роснефт" в Сизран

Записи, направени от руснаци, е запечатаха мащабен пожар. Местните власти потвърдиха новината за нападението, нанесло сериозни щетите пристанищната инфраструктура

Тръмп: Войната в Украйна ще приключи

Тръмп: Войната в Украйна ще приключи

Той отбеляза, че в момента се търси вариант за урегулиране между Русия и Украйна. „Търсим още един вариант за уреждане между Русия и Украйна, ако е възможно."

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

По думите му, Белият дом е бил наистина уверен, че това ще бъде „най-лесната война“, която ще трябва да бъде спряна