22 Декември, 2025

Руски дронове атакуваха отново Харков, има жертви и ранени

Руски дронове атакуваха отново Харков, има жертви и ранени

илюстративна снимка: Униан

Вместо прекратяване на огъня, както настоява американският президент, Русия и Украйна засилват взаимно въздушните нападения

Руски безпилотни самолети са убили най-малко един човек и са ранили 10 в източните украински области Запорожие и Харков, съобщиха официални лица в сряда.

Русия и Украйна засилиха въздушните нападения, въпреки че президентът на САЩ Доналд Тръмп настоява Кремъл и Киев да се споразумеят за прекратяване на огъня, предаде Агенция "Франс прес".

45-годишен мъж е загинал, когато руски удар е поразил автомобили, паркирани пред къща в Запорожие. Други двама души - 44-годишен мъж и 39-годишна жена - са били ранени.

В Харков осем души са били ранени при удари с дрон, съобщи кметът Игор Терехов.

Военният началник на Харковска област Олег Синегубов нарече това „масирана атака от вражески дронове“ и каза на жителите да „останат в убежищата“.

Руското министерство на отбраната съобщи, че е прихванало и унищожило 93 украински дрона през нощта, предимно над Курска област.

Сподели:

Коментари (0)

Нова Зеландия сключи споразумение за свободна търговия с Индия

Нова Зеландия сключи споразумение за свободна търговия с Индия

„Това уникално споразумение, което се сключва веднъж в поколение, създава възможности, каквито новозеландските износители никога не са имали в Индия“, подчерта новозеландският министър на търговията и инвестициите

В Москва се взриви автомобил с руски генерал

В Москва се взриви автомобил с руски генерал

Ройтерс съобщи, че руски генерал е бил убит, като колата му е взривена в Москва в понеделник, по данни на руската разследваща комисия

 Албания за срещата на върха ЕС-Западни Балкани: Страната да отвори всички преговорни глави

Албания за срещата на върха ЕС-Западни Балкани: Страната да отвори всички преговорни глави

Премиерът обяви важността на отварянето на преговорните глави, като призова Европейската комисия и лидерите на държавите членки да спазват споразумението за завършване на преговорите до 2027 г.