Лидерът на вагнеровците Евгений Пригожин не случайно спря колоните с техника към Москва. Според Telegram канали, близки до руските специални служби, Кремъл е направил някои отстъпки на ЧВК "Вагнер", предава УНИАН.
По данни на телевизионния канал ВЧК-ОГПУ руските власти са обещали на Пригожин и неговите наемници конкретни „гаранции за сигурност“.
Освен това Москва е обещала да „разреши въпроса“ с министъра на отбраната Сергей Шойгу и началника на Генералния щаб на въоръжените сили на РФ Валерий Герасимов, от които Пригожин беше крайно недоволен поради постоянните военни поражения на фронта в Украйна.
От ВЧК-ОГПУ уточняват, че става дума за отстраняване на Шойгу и Герасимов от високите постове в Русия.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Американски адмирал: Украйна няма да загуби войната
По думите му все повече военноморски сили по света внимателно следят действията на Украйна и започват да променят собствените си концепции за развитие на флотовете си,
Държавният департамент на САЩ осъди остро брутално изявление на сръбски министър
Европейският комисар по разширяването Марта Кос определи изявлението като „ужасяващо“ и изрази мнение, че след подобни прояви оставането на Паунович на министерския пост е немислимо
El País: Украйна не е забравила Крим и ще се опита с всички средства да си го върне
Според публикацията връщането на полуострова 12 години след анексирането му вече не изглежда толкова недостижима цел за Киев