Войници от бригада „Мечка“
Руски наемници, които наскоро се установиха в Буркина Фасо, напуснаха западноафриканската страна, за да воюват на фронта при руския град Курск, съобщи вестник „Монд“.
Виктор Ермолаев, командир на бригада „Мечка“, потвърди информацията на френското издание, че някои от неговите войници е трябвало да отидат да се бият в Русия.
Две години и половина след руското нахлуване в Украйна мъжът, наричащ себе си „джедай“, излиза с твърдението, че украинците "са избрали войната".
„Войната е нашата професия. Няма по-голяма чест за руския боец от това да защитава родината.“ - твърди той.
Преди няколко дни информационен канал на това подразделение - един от многото аватари на руското паравоенно разгръщане на континента - посочи, че „поради последните събития бригадата се връща в Крим“, където е базирана.
Според различни оценки, потвърдени пред АФП от западен източник от сферата на сигурността, пожелал да остане анонимен, около стотина наемници на „Мечките“ са напуснали Буркина Фасо от общо 300 души контингент.
Те са отговорни по-специално за гарантиране на сигурността на капитан Ибрахим Траоре. /БГНЕС
Още от Свят
Полша отложи трансфера на старите си МиГ-29 - обяви ги за опасни
Припомняме, че в началото на август месец украинският посланик в Полша Васил Боднар заяви, че диалогът с полската страна относно изтребителите МиГ-29 продължава, но тяхното прехвърляне все още е възпрепятствано
The Telegraph: Русия саботира оръжейни фабрики в цяла Европа, на прицел е и България
Изданието посочва нова схема, която прилага Кремъл - вербува местни членове на престъпни групи за диверсии в отбранителни предприятия, опитвайки се да провери решимостта на Алианса
Птичките на Мадяр унищожиха два руски изтребителя, удариха ключови цели в Русия
Отбранителните сили на Украйна са ликвидирали осем радарни системи на територията на Руската федерация и Крим