Тя е убита при атака срещу село Шевченково, Киевска област
Журналистката и блогърка Оксана Гайдар е загинала край Киев при руски обстрел на 11 или 12 март, предаде Би Би Си. За смъртта й обаче се разбра едва сега.
Тя е убита при обстрел срещу село Шевченково, Киевска област, съобщи председателят на украинския съюз на журналистите Сергей Томиленко.
Оксана Гайдар е родена в Киев, училас е в родния си град. След това е живяла в Москва заедно със съпруга и сина си. След започването на войната тя се е върнала в Украйна, за да бъде заедно с майка си.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Горяха заводи в Русия и мостове в Крим - далекобойните украински атаки продължават
Поразени са завод за микроелектроника и предприетие, произвеждащо барут, взривни вещества и компоненти за ракетно гориво
Тръмп за продажбата на самолети F-35 на Турция: Защо да не стане?
"Това една от най-добрите програми, правени досега, и със сигурност е нещо, което ще разгледаме.“
На срещата на върха на НАТО! Зеленски каза как да се елиминира последното значително предимство на Русия
Украинският президент изрази надежда, че работата по създаването на антибалистична коалиция ще даде реални и значими резултати