5 Декември, 2025

Руски офицери помогнали за унищожаването на щаба на Черноморския флот на Русия

Руски офицери помогнали за унищожаването на щаба на Черноморския флот на Русия

Поразената сграда на щаба на руския Черноморски флот в Севастопол – снимката е от социалните мрежи

Предали информация на партизанското движение АТЕШ

Украинската операция "Рачешки капан", при която на 22 септември беше поразен щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол и бяха ликвидирани 34-ма офицери, е била подготвена със съдействието на недоволни руски военни от офицерския състав.

Те са предоставили на партизанското движение в Крим – АТЕШ, ключова информация за местонахождението и дейността на високопоставени руски командири, съобщава изданието "Kyiv Post". Срещу това руските офицери са получили финансово възнаграждение, посочват партизаните.

"Неспособността на Москва своевременно да изплаща заплатите на своите военнослужещи изигра ключова роля за разрушителния ракетен удар през миналата седмица срещу щаба на Черноморския флот на Русия", отбелязва изданието.

От АТЕШ смятат, че само по себе си забавянето на заплатите не е накарало руските военни да тръгнат срещу своите власти – тяхното недоволство е срещу водената от Кремъл война, която смятат за престъпна.   

Превод Faktor.bg
Сподели:

Коментари (0)

Украински дрон взриви части от ключов небостъргач с държавни офиси в Грозни, Чечения

Украински дрон взриви части от ключов небостъргач с държавни офиси в Грозни, Чечения

В кулата се намират едни от най-важните офиси в републиката – включително Съвета за сигурност на Чечения, Министерството на туризма, Сметната палата, регионалната избирателна комисия, местния клон на Министерството на правосъдието, приемната на „Единна Русия“ и др.

Как Кремъл превръща политиката на Тръмп в инструмент да диктува „мира“ в Украйна

Как Кремъл превръща политиката на Тръмп в инструмент да диктува „мира“ в Украйна

Властта в Москва отчита напредък в преговорите със САЩ, докато Путин ескалира офанзива в Донбас. Опасения в Киев, че Тръмп дава предимство на Русия

WSJ: Европа предупреждава Зеленски да не прави най-голямата грешка в мирните преговори

WSJ: Европа предупреждава Зеленски да не прави най-голямата грешка в мирните преговори

Европейските лидери гореща са препоръчали на украинския президент много ясно да определи ролята на САЩ в гаранциите за сигурност за страната, преди да прави каквито и да било отстъпки на Русия