18 Май, 2026

Руски политик: В Белорус не искат да се обединяват с Русия (ВИДЕО)

Руски политик: В Белорус не искат да се обединяват с Русия (ВИДЕО)

Ще бъде много голяма грешка, ако в Кремъл не разберат това, категоричен е

"В Белорус не искат да се обединява с Русия. Познавам добре данните от социологията там и знам, че над 80 % са против това.  Тази страна няма нищо общо с онова, което беше по времето на СССР. Тя сега е съвсем различна. Хората ходят непрекъснато до Вилнюс, до Полша, на много от тях децата им учат на Запад.  Там има симпатии към руснаците, което не означава, че хората се готови да жертват суверенитета на страната си. Ще бъде много голяма грешка, ако в Кремъл не разберат това", заяви руският политик и политолог Владимир Рижков пред  радио "Ехото на Москва. Той коментира актуалната тема за апетитите на Кремъл да погълне страната чрез натиск върху ръководството й.

"Александър Лукашенко също каза,че не иска да сменя суверенитета на страната си за нефт. Това не е поза, не е блъф, не е позьорство, това е реалност", заявява още Владимир Рижков, който коментира и огромните пари наливани 20 години в страната от Москва. 

Беларуският президент Александър Лукашенко заяви вчера, че въпросът за обединение на Беларус и Русия в една държава не съществува в дневния ред.
Той обяви това на съвещание за социално-икономическото развитие на страната през 2019 г. и развитието на интеграцията, както информира ТАСС, позовавайки се на БЕЛТА.

Анализът на Владимир Рижков пред  радио "Ехото на Москва:

Сподели:

Коментари (0)

Антарктическият лед се топи с шокова скорост заради придвижване на океанска топлина от дълбините

Антарктическият лед се топи с шокова скорост заради придвижване на океанска топлина от дълбините

В продължение на десетилетия антарктическият морски лед изглеждаше забележително устойчив, като за разлика от Арктика, той дори се разширяваше между 2007 и 2015 г., но от 2015 г. насам площта му се свива рязко

Тръмп заплаш, че от Иран „няма да остане нищо", ако не подпише мирното споразумение

Тръмп заплаш, че от Иран „няма да остане нищо", ако не подпише мирното споразумение

Агенция Фарс съобщава, че Вашингтон е представил списък от пет точки, включващ искане Иран да запази в действие само един ядрен обект и да прехвърли запасите си от силно обогатен уран на САЩ

Руснаци се напъхаха в газопроводна тръба и вкупом бяха заловени от украинци

Руснаци се напъхаха в газопроводна тръба и вкупом бяха заловени от украинци

Всеки тръбопровод във фронтовата зона предизвиква нездравословен интерес сред руснаците, съобщава 65-та отделна украинска механизирана бригада